• Sventybrascio_Kristaus_Atsimainymo_baznyciaa.jpg
  • Sventybrascio_Kristaus_atsimainymo_baznycia.jpg
  • Sventybrascio_baznyciaaa.jpg
  • Sventybrascio_baznycia.jpg
  • Sventybrascio_kapines.jpg
  • DSC_1134.jpg
  • Miloso_senelio_ir_prosenelio_kapas.jpg

1774 m. Šventybrasčio savininkas grafas Zaviša pastatė medinę Kristaus Atsimainymo bažnyčią. 1873 m. prie bažnyčios pastatyta medinė varpinė, o 1880 m. prie abiejų šonų primūryti priestatai. Šalia bažnyčios – paminklai Nepriklausomybei ir sukilėliams, ąžuolai – valstybės saugomi gamtos paminklai.

1911 m. spalio 18 d. (pagal Julijaus kalendorių) Šventybrastyje kunigas Julius Narkevičius pakrikštijo būsimą poetą Česlovą Milošą. Šventybrasčio bažnyčios šventoriuje palaidotas Česlovo Milošo senelis Zigmantas Kunatas, prosenelis Simonas Sirutis ir jauna mirusi jo pirmoji žmona Eufrozina Kosakovskytė- Sirutienė.

Milošas sakė: Pavadinimas Šventybrastis susideda iš žodžio šventas ir brasta. Atsimenu, netoli yra brasta per Nevėžį ir aš visada susimąstydavau, kodėl kai važiuodavome per upę vežimu, tai arkliai sustodavo jos viduryje ir mėgdavo gerti vandenį. Šventybrastis – išskirtinai graži vieta, net metraštininkai mini šią nuostabią vietovę. Šių apylinkių grožis, be abejonės, ir mane savaip pakerėjo. Veikė ir tai, kas buvo pasakojama, o pasakota čia nutikusius įspūdingus dalykus. Kad ir apie kunigo šeimininkę, kuri nusižudė ir paskui vaidenosi. Aš tuo šventai tikiu. Ten būtent buvo atliekamos atitinkamos apeigos: reikėjo atkasti tos nelaimėlės kūną, jos vardas buvo Barborytė. Taigi kūnas buvai visai nesugedęs, o tai liudijo tiesą apie vampyrus.“ (Cz. Miłoszo interviu filme „Sapnavau, kad sugrįžtu“ (režisierius Andrzejus Miłoszas), 2000, iš lenkų k. vertė Birutė Jonuškaitė). Iš Rimanto Žirgulio straipsnio ,,Česlovas Milošas ir Kėdainių kraštas"


Adresas

Bažnyčios g. 2, Šventybrastis, Kėdainių rajonas


Žemėlapis
Šventybrasčio Kristaus Atsimainymo bažnyčia
Pridėti prie maršrutoPašalinti iš maršrutų
Verslas