• Erikas.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 135184410_10219789325109716_6951615548412181694_o.jpg

Jūratė ir Erikas, kaimo turizmo sodybos ,,Šušvė“ savininkai, žygių baidarėmis organizatoriai, savo pomėgį gaminti midų pavertė legaliu verslu. Midų gamina iš savo bityno medaus, dalį medaus nusiperka. Medaus savininkai negaili – kiekviename midaus litre yra apie 750 g medaus! Midaus gamyboje nenaudojami jokie cheminiai priedai, tik natūralios žaliavos. Tuo jis ir skiriasi nuo kitų gamintojų. Midus jau įvertintas ne tik midaus mėgėjų, bet ir profesionalų. Daugiausia apdovanojimų pelnė ,,Kunigaikščių“ midus: 2015 m. Lietuvos vyno čempionate pripažintas geriausiu lietuvišku midumi, 21-ojoje tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2016“ – aukso medalio laimėtojas, apdovanotas diplomu 8-ojoje Lietuvos gamintojų parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2016“. 2018 m. „Kunigaikščių“ midus Europos midaus čempionate apdovanotas sidabro medaliu. Lietuvos vyno čempionate 2020 ,,Avietė" ir ,,Tradicinis" įvertinti aukso medaliais.

,,Tradicinis“ midus gaminamas pagal XIV a. receptą. ,,Kunigaikščių“ - kunigaikštiškas, verdamas naudojant visus bičių produktus. ,,Kanapinis" - su kanapių sėklomis, skrudintų kanapių skonio. ,,Pienių žiedai“ dvelkia pavasariu, jame persipina medaus saldumas ir pienių žiedų kartumas. Vaisiniame ,,Jūratė“ dera obuolių rūgštumas ir medaus saldumas, ,,Avietė“ - aromatingas, išraiškingo aviečių skonio. Midus ,,Radvilų“ - su vyšniomis, sodrios rubinų spalvos, vyšnių midus buvo labai mėgiamas Lietuvos bajorų ir didikų. ,,Pilėnų“  - sodraus skonio midus su juodaisiais serbentais ir... unikalus, tamsaus gintaro spalvos, simbolizuojantis Kėdainių kraštą midus, pagamintas iš pavasario žiedų medaus ir agurkų sulčių - ,,Agurkinis“.

Midūs ,,Tradicinis“, ,,Jūratė“ ir ,,Kunigaikščių“ pažymėti tautinio paveldo ženklu.

Degustacijos metu ragausite midaus, įvairių rūšių medų, vaišinsitės naminiu sūriu, susipažinsite su midininko amatu, gėrimo istorija, vartojimo papročiais, gamyba. Sodyba įsikūrusi nuošalioje, ramioje, gražioje vietoje, ant sraunios Šušvės upės, prie archeologijos ir istorijos paminklų – Plinkaigalio piliakalnio ir kapinyno, kurio radiniai datuojami III–VI a. Nuo Kėdainių iki Plinkaigalio – 29 km.

Nuo 2021 m. midų ragausite naujai įrengtoje degustacijų salėje.

www.susvesmidus.lt


Adresas

Plinkaigalis, Kėdainių rajonas

Telefono numeris


Žemėlapis
Verslas