• Sukot Palapinių šventės namas
  • Žydų gatvė, Sukot namukas
  • sumazinta.jpg
  • 2A.JPG
  • 2b.JPG

Tai yra vienas seniausių gyvenamųjų namų Lietuvoje, statytas XVIII a. pab.- XIX a. pradžioje. Nedidelis medinis priestatas nėra įprasta patalpa – tai suka (hebr. sukkah), vienas svarbiausių sukot (arba Palapinių) šventės atributų.

Sukot yra švenčiama savaitę laiko, pradedant pirmojo žydų kalendoriaus mėnesio – Tišri – 15-tą d. (pagal Grigaliaus kalendorių – rugsėjo pabaiga–spalis)  Šią šventės savaitę žydai privalo pagyventi šakomis dengtoje palapinėje, kurią visi šeimos nariai surenčia tik šventėms. Palapinės primena, kad žydai turėjo keturiasdešimt metų klajoti po Sinajaus dykumą, glausdamiesi palapinėse ir neturėdami nuolatinės gyvenamosios vietos.

 Šventės metu žydai stengiasi miegoti arba bent jau valgyti ir praleisti kuo daugiau laiko sukoje. Artimuosiuose Rytuose ir kituose šiltesniuose kraštuose gyvenę žydai kaip suką dažnai statydavo palapinę ar naudojo namo balkonus. Taip daroma ir dabar. Tačiau norint sukoje praleisti daugiau laiko atšiauresnio klimato Rytų ir Vidurio Europos regionuose, neretai namus statydami žydai buvo numatę ir rimtesnės konstrukcijos priestatus – tokius, kaip šis. Šio namo sukos stogo dalis yra varstoma ir būtent ši konstrukcijos detalė patvirtina, jog tai ne šiaip priestatas, o suka.

Informaciją parengė Audronė Pečiulytė

Pirmoji nuotr. Vaido Špečkausko


Adresas

Žydų g. 2

Darbo laikas

Pastatą galima apžiūrėti tik iš išorės


Žemėlapis
Gyvenamas namas su priestatu Sukoto šventei
Pridėti prie maršrutoPašalinti iš maršrutų
Verslas