Vytauto Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejus
Ar Kalėdas praleisite Lietuvoje?

Taip
Ne
Dar nežinau
Daugiau informacijos
J. Basanavičiaus g. 36,
tel. (8 347) 53685  

Darbo laikas: I - V 10.00 - 14.00
Įėjimas nemokamas

Muziejus įkurtas 2004 m. Kėdainių r. savivaldybės pastate. Čia eksponuojami 55 garsaus skulptoriaus ąžuolo dirbiniai istorijos, mitologijos, religijos, gamtos, darbo tematika. Darbai dvelkia lietuviškumu, tik jam vienam būdinga stilistine raiška. Menininko įkvėpimas - lietuvių liaudies kūryba, tradicinė lietuvių tautos kultūra. ,,Lietuvių tautodailės pasaulis buvo ir yra nuolatinis mano kūrybos įkvėpėjas, gyvasis žmogaus ir gamtos darnos mokytojas. Liaudies ornamentas man tarsi raiškus pačios žemės simbolis, tyras gamtos kristalas ir drauge paslaptingas valstiečio pasaulėjautos ženklas",- sako Vytautas Ulevičius.
Meno kritikai teigia, kad ,,nedaugeliui kūrėjų duota taip valdyti medžiagą, formą, ritmą ir liniją, kaip tai daro Vytautas. Kokias temas - mitologinę, religinę, istorinę - beatspindėtų V. Ulevičiaus darbai, visi jie pažymėti vienu ženklu - lietuvybe."
V. Ulevičius gimė ir užaugo Panevėžio rajone (g. 1934 m.), Traupio miestelyje. Gyveno ir dirbo Panevėžyje, Plungėje, daug metų praleido Vilniuje. Galiausiai apsistojo Krakėse, kur atrado puikias sąlygas gyventi ir dirbti. Jo sodyba Krakėse - tarsi muziejus, kiemą puošia skulptūros, namuose gausu medžio drožinių. Akį traukia unikalūs šviestuvai, žavi karūnuotas sostas. Menininko sodybą kasmet aplanko gausybė svečių iš įvairių šalies kampelių, užsienio.
V. Ulevičius sukūrė apie 300 įvairiausių vertingų skulptūrų, padabino ne vieno sodiečio namus, šulinius. Apie trisdešimt ąžuolinių dirbinių puošia Kėdainių kraštą. Jis nuolat dalyvauja tarptautinėse, respublikinėse bei rajoninėse parodose, pelno prizus. Skulptorius yra surengęs daugiau kaip 100 parodų.
Vytautas Ulevičius - Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, net du kartus nuolat rengiamose respublikinėse medžio drožėjų šventėse išrinktas meistrų meistru, pelnęs gausybę kitų reikšmingų apdovanojimų.

© Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras, 2012
Sprendimas UAB V studija | TVS