Infirmuojame apie geras naujienas verslui. 

  1. Patvirtinta, kad tie verslai, kurie gavo subsidiją iš I-ojo paramos verslui paketo, gaus ją dvigubai didesnę, jeigu jų veikla įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Plačiau apie tai: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/daugiau-pagalbos-verslui-daliai-imoniu-dvigubinamas-pirmojo-paramos-paketo-subsidiju-dydis
  2. Patvirtinta priemonė "Subsidijos nuo COVID-19 labiausiai nukentėjusioms įmonėms", todėl jau kitą savaitę verslai galės pradėti teikti paraiškas paramai gauti. Daugiau informacijos apie priemonę galite rasti: https://eimin.lrv.lt/lt/naujienos/patvirtinta-subsidiju-labiausiai-nukentejusioms-imonems-skyrimo-tvarka.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama, kad parama pagal šią priemonę verslus pasiektų kuo greičiau, ragina įmonės iš anksto pasiruošti dokumentus, kad jos galėtų greitai pateikti paraiškas vos tik bus paskelbti kvietimai. Aktualius dokumentus galite rasti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tinklapyje https://eimin.lrv.lt/lt/priemones-verslui. Kad būtų patogiau, taip pat dalinamės nuorodomis į minėtus dokumentus ir šiame laiške: 

Subsidijos nuo COVID-19 labiausiai nukentėjusioms įmonėms

Vienkartinės išmokos įmonėms, kurių apyvarta krito 50 proc. ir daugiau.

Priemonės koncepcija - čia.

Paraiškos forma - čia.

Paraiškos pildymo taisyklės - čia.

3. LR Vyriausybė pratęsė karantiną  iki gegužės 31d., tačiau kiekvieną savaitę planuojamos švelninino priemonės. Visa pilna informacija pateikta čia:

https://koronastop.lrv.lt/lt/naujienos/karantinas-pratesiamas-iki-2021-m-geguzes-31-d-24-00-val-taciau-svelninamos-karantino-priemones

iešojo maitinimo, apgyvendinimo, laisvalaikio, SPA sektorių darbuotojams, pradedantiems veiklą po karantino, privalomas vienas testas. Testai atliekami valstybės lėšomis. Testai reikalingi tik tiems darbuotojams, kurie tiesiogiai kontaktuoja su kitais asmenimis. Daugiau informacijos:

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/nuo-siol-profilaktiniai-tyrimai-del-covid-19-ligos-atskiroms-grupems-bus-privalomi

https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/profilaktinis-testavimas-d-u-k

4. 2021-04-15 LR Seimo plenariniame posėdyje po svarstymo pritarta siūlymui plėsti lengvatinio 9 procentų PVM tarifo taikymą maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms, išskyrus paslaugas ar paslaugų dalis, kurios susijusios su alkoholiniais gėrimais ir kt.:  https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=35403&p_k=1&p_t=275822

 

Toliau siekiama palankių sprendimų dėl: 

Dėl subsidijų darbo vietoms išsaugoti ir atkurti po karantino, palūkanų kompensavimo priemonės ir palankesnių sąlygš verslui gauti paskolas per INVEGĄ, dėl saugaus veiklų atlaisvinimo, greitesnio viešojo maitinimo ir apgyvendinimo sektoriuje dirbančių darbuotojų greitesnio vakcinavimo, užsieniečių iš trečiųjų šalių lengvesnio įdarbinimo galimybių, darbo vietų kūrimo regionuose, viešųjų pirkimų ir CE ženklinimo, eksporto įstatymo, palankesnės mokestinės aplinkos ir kitais klausimais. 

 

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų infomacija

 

Turizmas