Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras

Muzikali tragikomedija “Dar vienas Džokeris”

Bilietus platina bilietai.lt

Kėdainių  kultūros centre

Šį pavasarį “Žiūrovų teatro” kūrybinė komanda Lietuvos žiūrovams ruošia ypatingą staigmeną ir pristato subtilią, filosofišką, aktualią, įtaigią, vietomis labai drąsią ir nevengiančią juodo humoro - muzikalią tragikomediją “Dar Vienas Džokeris”.

“Dar Vieną Džokerį” sulipdė aktoriaus Šarūno Banevičiaus ir muzikanto Kęstučio Vaitkevičiaus duetas. Jiems taip pat talkins atlikėja Petunija. Tai kiek neįprastas mono spektaklis su gyvai atliekamos subtilios elektroninės muzikos prieskoniu. Muzika čia atlieka itin svarbų vaidmenį, kadangi ji nėra tiesiog spektaklio fonas, ji tampa pilnaverčiu istorijos pasakotoju. Tarp itin sudėtingų temų ir eilučių nebus paslėptų sudėtingų metaforų, tarp eilučių bus muzika.

Kiekviena Džokerio personažo interpretacija sulaukia didelio žiūrovų dėmesio, o jį suvaidinę aktoriai - šlovės.
Tačiau nenaudėliai komiksų kūrėjai nekaltą klouną, nešantį gėrį ir juoką, pavertė blogio ir chaoso simboliu, blogiuku. Džokerio personažas pradėjo simbolizuoti žmogaus vidinę būseną. Po linksmo, sėkmingo ir gražaus žmogaus kauke, kažkur giliai viduje slepiasi chaosas ir vienatvė.

Šiame spektaklyje Džokeris bus ne personažas, o greičiau būsena, kuomet nebesusitvarkai su vidiniu ir išoriniu chaosu, kuomet nebesusikalbi nei su savimi, nei su išoriniu pasauliu, kai jautiesi tarsi būtum likęs vienas žmogus tarp klounų, arba vienas klounas tarp žmonių.

Spektaklyje tokios nejaukios temos, kaip savižudybė, priklausomybė, psichikos sutrikimai ir kitos dvasinės ligos iš Džokerio lūpų suskamba kitaip, ligos įgauna netikėtų spalvų ir išradingų pamąstymų.

Tai istorija apie kiek senamadišką klouną, kuris nekenčia savo darbo, kaip ir kitų gyvenimo sudedamųjų dalių, turi polinkį į depresiją. Šiuo metu jis išgyvena krizę, gal amžiaus, gal dar kokią kitą. Klouno gyvenimas ima griūti kaip kortų namelis: jis praranda mylimą žmogų, nemylimą darbą, namus ir bet kokį ryšį su išoriniu pasauliu. Visą laiką į gyvenimą žiūrėjęs kaip į neatsakingą žaidimą, galiausiai pasiekia tokią ribą, kai neišvengiamai reikia priimti sprendimą - tęsti žaidimą ir toliau tikėtis, kad pagaliau iškris tavo korta, ar vis gi pripažinti pralaimėjimą? Bandyti kažką keisti ar toliau laukti kol savaime viskas pasikeis? Gal jau laikas nusivalyti linksmuolio ar aukos grimą, pagaliau nusiplėšti Džokerio kaukę ir pasižiūrėti kas gi po ja slypi iš tikrųjų?
Kaip nepasimesti tarp daugybės laimės receptų, įvairių koučerių, šamanų, motyvatorių ir kitų sėkmės žinovų? Kaip atskirti kas yra tikra, o kas tik saugi kaukė ar reklama?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškos nauja muzikali tragikomedija “Dar Vienas Džokeris” jau nuo kovo 11 d, visoje Lietuvoje.

Laikas 18:00h
Data 2020 04 01
Adresas J.Basanavičiaus g. 24, Kėdainiai
Verslas