Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras

Lino Bitvinsko eilėraščių vaikams ir suaugusiems kūrybos vakaras

2019 lapkričio 28 d. 17.15 val. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, Didžiosios Rinkos aikštė 5, 3 aukšto salėje anykštėno, redaktoriaus, žurnalisto, rašytojo, poeto LINO BITVINSKO eilėraščių vaikams ir suaugusiems kūrybos vakaras.

Autorius dovanos knygas.

Apie knygos autorių ir jos iliustratorius….

Pirmoji žurnalisto, poezijos kūrėjo Lino Bitvinsko knyga „Vaikiškas parkas“ (2015 m.) yra skirta vaikams ir jų tėveliams. Rengiant leidybos projektą pradžioje  buvo  sumanyta išleisti dvi knygas: vieną vaikams, o kitą suaugusiems. Tačiau negavus pakankamo finansavimo, autoriui kilo idėja –  išleisti vieną knygą, kurią vaikai galėtų skaityti kartu su savo tėveliais. Taigi, unikali, dar analogo neturinti knyga „Vaikiškas parkas“ skirta vaikams, bet joje poezijos ras ir suaugusieji.

Knygoje surinkti eilėraščiai, kurie per keletą metų gimė Anykščiuose. „Netoli nukeliauji nuo vaikystės pasaulio. Rytais kvepia arbata ir jautiesi taip pat, kaip ir mamos namuose, todėl nematau didelio skirtumo tarp vaiko ir suaugusio, gal tik vaikiškas pasaulis paprastesnis ir aiškesnis“,- apie knygos idėją pasakojo autorius L. Bitvinskas.

Bitvinsko knyga vaikams „Vaikiškas parkas“ perteikia kitokį supratimą apie vaiko pasaulį. Autorius ne aprašinėja išorinius dalykus, tačiau stengiasi perteikti vaiko būseną, kurią suponuoja regimasis pasaulis. Todėl svarbiausia yra ne tai, kas matoma, o kas jaučiama.

Išskirtinis šio autoriaus poezijos vaikams bruožas – lengvumas ir skambumas. Vaikiškas pasaulis jo kūriniuose  nesulyrintas, greičiau valiūkiškas ir kibirkščiuojantis energija ir gaivališkumu, kuriuo pasižymi vaikai, dar neišmokyti visuomenės, kaip ir ką daryti. Kitaip sakant, skaitant L. Bitvinsko eiles galima pasidžiaugti ta laisve, kurią turi tik vaikai.

Nors, dažnai, poezija vaikams laikoma paprastu žanru ir galvojama, kad ją kurti gali kiekvienas, bent kiek sugebantis eiliuoti, tačiau kokybiškos poezijos vaikams turime ne tiek jau daug. Labai tikime, kad knyga „Vaikiškas parkas“ patiks skaitytojams.

Knygos autorius L. Bitvinskas  gimė 1966 m. Raseinių r., Šeimyniškių k., baigė Raseinių rajono Girkalnio vidurinę mokyklą, 1992 m. Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo lietuvių kalbos mokytojo specialybę ir nuo tada gyvena ir dirba Anykščiuose.

Eilėraščius rašo nuo vaikystės, yra tapęs respublikinio literatų konkurso laureatu. Jo poeziją skelbta respublikos  ir regiono periodiniuose leidiniuose. Poezijos kūriniai publikuoti Raseinių ir Anykščių rajonų literatų rinktinėse, jo eilėraščiai įtraukti į mokomąją knygą vaikams „Baltaragė“.

Sukurti gražią, menišką, profesionaliai apipavidalintą knygą eilių autoriui padėjo talentingi dailininkai iliustratoriai: dailininkė, choreografė, pedagogė Ruti Rūseli-Martorana (anykštėnams žinoma kaip Rūta Smalskienė) ir dailininkas grafikas, pedagogas Šarūnas Miškinis.

Smalskienė 2001–2007 m. buvo Anykščių Jono Biliūno bei Antano Vienuolio gimnazijų dailės mokytoja, dizaino studijos vadovė. 2004–2007 m. ji taip pat buvo Anykščių kultūros centro režisierė, judesio teatro „Sentio“ vadovė. 2008–2010 m. R. Rūseli Martorana gyveno Nicoje (Prancūzija) ir buvo laisvoji menininkė.Nuo 2010 m. ji gyvena ir dirba Prancūzijos užjūrio regione Karibuose Gvadelupoje, yra dailininkė, vaikų ir suaugusiųjų dailės studijos mokytoja, studijuoja meno terapiją.

Rūta kuria tapybos ir grafikos darbus, yra knygų iliustratorė.  Jos darbai spausdinami periodikoje, ji apipavidalino knygas: rašytojo Rimanto Vanago knygas „Vyriški ir žvėriški nutikimai : medžiotojų poringės“ (2005 m.) bei „Niurksi plūdė ir širdis : žvejų nutikimai“ (2006 m.), Danieliaus Binkio prozos rinkinį „Praeities nuolaužos“ (2006 m.), Broniaus Karvelio humoro ir satyros rinkinį „Nuodėmingoji Ožkelė“ (2006 m.).

Kitas knygos iliustratorius – Lietuvos dailininkų sąjungos narys Šarūnas Miškinis. Jis piešia akvarele, kuria grafikos kūrinius, dalyvauja parodose. Š. Miškinio iliustracijos spausdintos pedagoginėje literatūroje, istorijos, matematikos ir gamtos vadovėliuose.  Svarbiausi Š. Miškinio iliustruoti leidiniai: „Lopšinės ir žaidimai“, Vytauto Jono Bagdanavičiaus „Kultūrinės gelmės pasakose : keturių dalių tautosakinė-teologinė studija“, almanachas „Miestelėnai“, „Lietuvos medinės pilys“, Albino Plėšnio „Filosofijos įvadas“,  Renatos Šerelytės „Prakeiktas kardas : pasakojimai apie karalių Mindaugą“. 1999 m. – Igno Pikturnos „Jūrų piratas katinas Meris“, Romualdo Granausko „Jaučio aukojimas“….  Jis taip pat iliustruoja mokomąsias priemones, pratybų sąsiuvinius ir kitus jaunimui lavintis skirtus leidinius.

Šiuo metu savo kūrybinius sumanymus dailininkas įgyvendina gyvendamas Švedijoje.

Audronė BEREZAUSKIENĖ

Knygos leidybos projekto vadovė

Renginys vyks bibliotekoje, 3 a. salėje

Laikas 17:15h
Data 2019 11 28
Adresas Didžiosios Rinkos a. 5, Kėdainiai
Verslas