Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras

Kodėl baigėsi romantizmas?

Poezijos ir muzikos vakaras

Kodėl baigėsi romantizmas? Atsakymo į šį klausimą poezijos ir muzikos vakare ieškosime kartu su jaunosios kartos poete Egle Kirilauskaite ir pianistu Dariumi Mažintu, į poetinį ir muzikinį pokalbį įtraukdami ir publiką.


Diskusijos pagrindas - dramatiškas, melancholiškas XIX a. kompozitoriaus F. Šopeno ir rašytojos G. Sand meilės romanas. Šios istorijos fone bus paliestos ir abstraktesnės, bendresnės, šių dienų žmogui aktualios temos: Romantizmo pabaigos priežastys ir padariniai, šiam atsitrenkus į Realizmo sieną. Kaip paaiškėjo, realistinis pasaulio vaizdas gerokai skyrėsi nuo romantizuotos jo versijos, tad nusivylimas ir prarastų iliuzijų tragizmas buvo neišvengiami.


Kas nutinka tada, kai Romantizmas nesulaukia atsako ir visa jo lyriškai sentimentali, ekspresyvi ir nostalgiška energija nesuvaldomai teka viena kryptimi?


Šie klausimai bus aptarti per aliuzijas į nelaimingą kompozitoriaus ir rašytojos meilę, asmenines dramas, šiame kontekste gimusius genialius abiejų autorių kūrinius. Juk būtent per asmeninį žmonių santykį galime susidaryti platesnį pasaulio ar konkretaus laikotarpio vaizdą.


Vakaro metu girdėsime performatyviosios poezijos krypties atstovės Eglės Kirilauskaitės kūrybą visa apimančios, pavojų nei ribų nepaisančios meilės, mistifikuotų idealų, romantizuotų, uždraustų santykių ir jų pasekmių tematika. Poezijos skaitymus vainikuos ekspresyvaus, jaunatvišku veržlumu ir išraiškinga Romantizmo estetika pasižyminčio pianisto Dariaus Mažinto atliekami įvairių laikotarpių F. Šopeno kūriniai.
Renginys nemokamas. Vyks bibliotekos Jaunimo ir vaikų skyriuje

www.kedainiai.rvb.lt

Laikas 17:30h
Data 2019 10 25
Adresas Didžiosios Rinkos a. 11, Kėdainiai
Verslas