Dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūra

2020 m. rugsėjo 24 d. 16 val. kviečiame į dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ (2018 m.) peržiūrą.  Filmą pristatys ir apie Japoniją papasakos Kauno-Japonijos draugystės asociacijos prezidentas, Azija LT įkūrėjas dr. Aurelijus Zykas.

Filme Kauno (Lietuvos) ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.

„Nors šie keturi žmonės niekuomet nebuvo susitikę, dirbo skirtingus darbus, ir netgi tam tikra prasme gyveno skirtingose epochose, jų visų keliai susikirto Kaune, kuris iki Antrojo pasaulinio karo buvo dviejų tautų santykių istorijos epicentru, – teigė filmo idėjos autorius dr. Aurelijus Zykas. – Neatsitiktinai filmą baigėme kurti 2018, Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio, metais, kuomet gyvai prisimename prieškario Lietuvą.“

Filmo kūrėjų komanda yra Aurelijus Zykas, Kristijonas Jakubsonas ir Linas Didvalis.

Laikas 16:00h
Data 2020 09 24
Verslas