• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 7.jpg
  • 5.jpg
  • 9.jpg
  • 8.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg

Buvusio Skinderiškio dvaro ir kaimo vietoje, dviejų geografinių kraštovaizdžių – Žemaičių aukštumos ir Vidurio Lietuvos lygumos – susidūrimo vietoje įkurtas Skinderiškio dendrologinis parkas. Tai vakarinis Kėdainių rajono pakraštys, 13 km į šiaurės vakarus nuo Josvainių miestelio. Parko įkūrėjas, puoselėtojas, prižiūrėtojas yra miškininkas Kęstutis Kaltenis. Skinderiškio dendrologinis parkas pagal dendrologinę vertę prilygsta botanikos sodams. Parkas pasižymi itin didele sumedėjusių augalų rūšių, veislių, taksonų įvairove – čia auga apie 1 300 rūšių, porūšių, varietetų, formų ir veislių medžių, krūmų, lianų, iš jų apie 150 spygliuočių ir 1 150 lapuočių taksonų. Tai viena gausiausių dendrologinių kolekcijų Lietuvoje. Skinderiškio parke pasirinktas geografinis išdėstymas. Parkas padalintas į tokias geografines augalų grupes: Europos, Sibiro, Kaukazo, Vidurinės Azijos, Kinijos – Japonijos, Šiaurės Amerikos rytų ir Šiaurės Amerikos vakarų. Daugiausia, apie 350 augalų rūšių yra iš Tolimaisiais Rytais vadinamos Rytų Azijos dalies, apimančios Rusijos Tolimuosius Rytus, Kiniją, Korėją ir Japonijos. Apie 250 rūšių atgabenta iš Šiaurės Amerikos. Parko struktūra leidžia lankytojui palyginti skirtingų geografinių regionų ir žemynų florą. Parke įrengtos informacinės lentelės su augalų pavadinimais, suoliukai, informaciniai stendai, geografinių augalų grupių nuorodos, trys apžvalgos bokšteliai, iškilę į septynių metrų aukštį. Parko centrinėje dalyje įrengta dengta estrada, lauko baldai, laužavietė. Yra aikštelė automobiliams su poilsio suoleliais, pavėsine, sūpynėmis. Parką papuošė skulptūra ,,Rankos, puoselėjančios medį“, skirta parko įkūrėjui Kęstučiui Kalteniui, netoli centrinės parko aikštės. 1971 m. įkurtas parkas užima 123 ha plotą, į kurį įeina ir 39,5 ha Šušvės užtvankos vandenų. Tvenkinio vandenys su sausuma – pusiasaliais, salomis, įlankomis – glaudžiai susiję ir sudaro vieną visumą, kurią papildo ir natūralūs Šušvės upės želdiniai. Šalia įvairios ir turtingos dendrologijos kolekcijos, parke išvysite ir daugybę riedulių – ledynmečių pėdsakų mūsų krašte. Parke ypač gražu rudenį, kai suliepsnoja klevai, ir pavasarį – žydi magnolijos! Lankymas yra nemokamas, o parkas atviras visą parą.

 

Parką prižiūri miškų urėdijos darbuotojas Juozas Masionis, tel. Nr. 8 625 58991

1993 m. Kęstučiui Kalteniui už entuziazmą puoselėjant Lietuvos gamtą buvo paskirta Valdo Adamkaus premija.

2008 m. sausį K. Kaltenis pagerbtas Žemės ūkio ministerijos organizuojamo konkurso ,,Lietuvos kaimo spindulys“ premija.

2011 m. birželio 2 d., per Pasaulinės aplinkos dienos minėjimo iškilmes, K. Kalteniui buvo įteikta Viktoro Bergo premija –- už atsidavimą savo profesijai, nenuilstamą triūsą puoselėjant miškus.

Informacija norintiems vykti į parką viešuoju transportu: 

Autobusai važiuoja darbo dienomis ir šeštadieniais nuo Kėdainių autobusų stoties. Iš Kėdainių 6.22 val. ir 14.12 val.; Iš Krakių 7.12 val. ir 15.01 val. Išlipus Pilsupių kryžkelės stotelėje iki parko bus ~ 1 km. atstumas. Tvarkaraštis www.kedbusas.lt


Adresas

Krakių seniūnija, Kėdainių rajonas


Žemėlapis
Skinderiškio dendrologinis parkas
Pridėti prie maršrutoPašalinti iš maršrutų
Verslas