Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras

[[#ex]]

,,Apžvalginė ekskursija po senamiestį“ | Trukmė 1–1,5 val.

Kėdainių senamiestis – valstybės saugomas urbanistikos paminklas, vienas iš septynių išlikusių senamiesčių Lietuvoje. Racionaliai planuojamas miestas buvo nuo XVI a. pabaigos didikų Kiškų ir Radvilų. Čia atrasite senąjį gatvių tinklą, architektūros formų įvairovę: gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo bruožų turinčių pastatų. Ekskursijos metu susipažinsite su vertingiausiais ir įdomiausiais senamiesčio objektais.


,,Ich - keidaner. Žydų kultūros paveldas Kėdainiuose“ | Trukmė 2 val.

Žydai apsigyveno Kėdainiuose XVII a. I p., didžiavosi tuo, jog buvo globojami miesto savininkų, nebuvo pavaldūs miesto jurisdikcijai. XVIII a. žydų kahalas buvo vienas didžiausių ir įtakingiausių Žemaitijoje. Kėdainiuose Talmudą studijavo būsimasis Vilniaus Gaonas Elijahu. Tarpukariu žydai buvo 150 smulkių įmonių ir krautuvių savininkai, valdė banką, turėjo mokyklas, senelių ir našlaičių prieglaudas, savanorių gaisrininkų ir futbolo komandas. XIX a. pab. žydai sudarė daugiau kaip 60 proc. visų gyventojų. Čia išliko trys buvusios žydų sinagogos, palapinių šventės Sukot namelis, kitų žydams priklausiusių pastatų. Žydų bendruomenės palikimą prisimename, branginame, puoselėjame ir apie jį pasakojame. Po ekskursijos siūlome žydų valgių degustaciją restorane ,,Smilga“!


,,Kunigaikščių Radvilų miestas“ | Trukmė 1,5 val.

Garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei Kėdainiai priklausė apie 290 metų. Valdant Radviloms Kėdainiai buvo kultūrinis ir religinis protestantizmo centras (veikė kelios bažnyčios, gimnazija, spaustuvė). Evangelikų reformatų bažnyčia – kunigaikščių Radvilų nekropolis, jos kriptoje, puošniuose renesanso ir baroko stiliaus sarkofaguose, palaidoti Radvilų giminės atstovai. Ekskursijos metu susipažinsite su šios kilmingos šeimos istoriniais ženklais, kurių gausu jaukiame Kėdainių senamiestyje. Restorane ,,Grėjaus namas“ rekomenduojame užsisakyti pagal Lietuvos didžiosios kunigaikštystės laikų receptą gaminamą ,,Radvilų troškinį“ (rekomenduotas istoriko, dr. Rimvydo Laužiko, knygos „Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ autoriaus).


,,Kėdainiai – mažoji Škotija“ | Trukmė 1–1,5 val.

Neturime Škotijai būdingų pilių, kalnų ir fjordų, tačiau nuo XVII a. iki XVIII a. II p. Kėdainiuose buvo įsikūrusi viena gausiausių škotų bendruomenių Pabaltijo regione. Ekskursijos metu sužinosite, kaip škotai Kėdainiuose savo Pažadėtąją žemę atrado ir kokie škotiški pastatai bei simboliai senamiestyje iki šiol juos mena. Rekomenduojame restorane ,,Grėjaus namas“ užsisakyti škotišką patiekalą – hagį!


,,Svečiuose pas pirklį Keidangeną“ | Trukmė 1 val.

Kur pirklio Keidangeno palikta pėda? Kur gyveno miesto budelis? Kaip žynys Lizdeika pavadino berniuką, kurį išaugino, radęs vilko guolyje? Kokį mūšį vaizduoja didžiausia Lietuvoje šachmatų lenta? Prieš ką protestuoja protestantai? Ekskursija mažiesiems mūsų senamiesčio svečiams!

[[#ex]]

Verslas