[[#ex]]

,,Didžioji trauka – Paberžė“ | Kėdainiai–Kalnaberžė–Sirutiškis–Surviliškis–Krekenava–Paberžė–Kėdainiai. 78 km

Paberžė – ypatinga vietovė: neįtikėtina, kad mažytė, bet sukaupusi tiek istorijos, gamtos, kultūros ir religijos vertybių. Aplankysite vienintelį Lietuvoje 1863 metų sukilimo muziejų, įsikūrusį XVIII a. mediniame dvare. Čia pat – liaudies meistrų statyta bažnytėlė su V. Svirskio kryžiais ir altoriumi, žibintų bei maldaknygių rinkiniais. Prie bažnyčios esančiuose pastatuose – liturginių rūbų, įvairių rakandų ,,saugotuvės“… Sirutiškyje – Česlovo Milošo prosenelių Siručių dvaras, Kalnaberžėje – Rusijos ministrui pirmininkui Piotrui Stolypinui priklausiusi dvaro sodyba. Surviliškyje palaidotas garsusis dievdirbys Vincas Svirskis. Krekenavoje pasižvalgykite po apylinkes nuo apžvalgos bokšto, o Krekenavos regioninio parko lankytojų centre – po ekspoziciją ,,Nevėžio senvagių įvairovė“. Rekomenduojame užsisakyti virtinukų degustaciją kavinėje ,,Raganė“ Sirutiškyje. Jei norite paiškylauti gamtoje – įrengtos poilsiavietės Nevėžio slėnyje Surviliškyje ir Paberžėje. Ekskursijos trukmė 6 val.


,,Lietuvos geografinis centras“ | Kėdainiai–Ruoščiai–Dotnuva–Akademija–Krakės–Skinderiškio dendrologijos parkas–Kėdainiai. 62 km

Šiuo maršrutu siūlome vykti šiltuoju metų laiku, nes ekskursijos akcentas – Skinderiškio dendrologijos parkas. Daugiau nei 120 ha teritorijoje įsikūręs arboretumas, natūralus miškas, Šušvės upė ir introdukuoti augalai, iš viso – apie 1 400 rūšių ir formų. Augalai pasodinti arealais pagal geografinę kilmę. Ypač gražu rudenį – čia auga daugiau nei 60 rūšių klevų. Pavasarį būtinai atvykite pasigrožėti žydinčiomis magnolijomis, o rudenį – klevais, jų čia apie 60 rūšių! Parke įrengti apžvalgos bokšteliai, suolai, stalai, laužavietė, jį puošia medžio skulptūros. Pakeliui į parką aplankysite Lietuvos geografinį centrą Ruoščių kaime, vienuolyno ir bažnyčios ansamblį Dotnuvoje, buvusius dvaro rūmus Akademijoje. Ekskursijos trukmė 3 val.


,,Česlovo Milošo pėdsakais“ | Kėdainiai–Apytalaukis–Šventybrastis–Šeteniai–Kėdainiai. 32 km

Kėdainių rajone,  Šeteniuose, gimė Česlovas Milošas – poetas, rašytojas, vertėjas, publicistas, Nobelio premijos laureatas. Jo gimtosios sodybos restauruotame svirne įrengta Česlovui Milošui skirta ekspozicija, Nevėžio slėnį puošia romano ,,Isos slėnis“ personažus vaizduojančios skulptūros. Šventybrastis – mažas kaimelis, tačiau istorikai teigia čia buvus pagonių šventyklos vietą, tai lyg patvirtina čia augantys šimtamečiai ąžuolai. Šventybrasčio kapinaitėse palaidoti Česlovo Milošo proseneliai ir seneliai, bažnyčioje buvo pakrikštyta jo motina ir jis pats. Apytalaukyje – įspūdingos architektūros rūmai, o XVII a. statyta bažnyčia taip pat susijusi su Č. Milošu – jo tėvai čia buvo sutuokti. Ekskursijos trukmė 3 val.


Ekskursijos krematoriume

Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje 2011 m. lapkritį atidarytas pirmasis ir vienintelis Lietuvoje krematoriumas. Nuo 2012 m. pavasario jame rengiamos nemokamos pažintinės ekskursijos. Jų metu pasakojama apie laidojimo kremuojant tradicijas Lietuvoje ir pasaulyje, supažindinama su krematoriumo veikla, atsakoma į klausimus. Fojė veikia nuolatinė unikalios kristalinės glazūros meistro, keramiko Algimanto Patamsio urnų ekspozicija. Be to, čia organizuojamos profesionalių Lietuvos menininkų darbų nemokamos parodos, kurias galima apžiūrėti ne tik ekskursijų metu. Ekskursijos rengiamos iš anksto suderinus su krematoriumo administracija telefonu 8 613 30996 (www.rekviem.lt). Vienu metu priimama ne didesnė nei 20 žmonių grupė. 

[[#ex]]

Verslas